?

Log in

No account? Create an account
Ne každý, kdo bloudí, je ztracen.
Jsem vločka spadlá z nebe...co když se rozplynu?
 
14th-Oct-2007 07:29 pm - Happy Birthday!

Evička má dneska narozeniny...takže všechno nej, zlato :* 

Moc Ti přeju, aby vždycky, když Ti bude takhle, byl kolem někdo, kdo Tě obejme a podá Ti med :))*hugs*

<333

To už je 14. října? Vážně? Nějak to letí...:)

Zima se sice blíží, ale vzhledem k tomu, že mám od soboty nový kozačky, se není čeho bát :)) I když, musím říct, že se zoufale netěším na okamžiky, kdy v tom mrazu půjdu na nultou hodinu, celá navlhnu, vysleču navlhlé oblečení, abych ho mohla ve tři hodiny odpoledne vytáhnout ze skříňky, stále nepříjemně mokré, a vydat se na cestu domů. ://

Jinak po skoro měsíčním zařizování jsem se rozhodla vykašlat na kurz přípravy na FCE. Několika zdroji to bylo označeno za zbytečné, tak to balím a...no uvidí se :) Ale moc bych si ho chtěla udělat ještě tento školní rok. 

V pátek jsme v přípravě na Zertifikat Deutsch měli na programu Hörverstehen a upřímně mě to vyděsilo. Některým částem jsem nerozuměla absolutně. Zčásti za to asi mohla špatná akustika, ale stejně...:/

Ve čtvrtek jsem byla domluvená na odpoledne se Zuzkou, že jdeme na kafe a přibereme s sebou českou historickou prózu. V Inn Café bylo docela plno a ještě k tomu zakouřeno, v Magic Café zavřeno a tak jsme skončily U dračí princezny. V čajovně jsem nebyla straaašně dlouhou dobu...naposledy...hmm...v Taškentu se Zuzkou :)) A bylo to fajn...jako obvykle tam byla půlka naší školy, což osobně považuju spíš za nevýhodu. Ten pán, před kterým mě Zuzka varovala (obsluha) je vážně poněkud...ehm...zvláštní a to ne zrovna příjemným způsobem...ale co už :))
Havaj pohár byl ňam, stejně jako kokosové hrudky v jogurtu. Dokonce i historická próza nám docela šla...a byla to i zábava. Njn, třeba když jsem luštila své poznámky k Psohlavcům - "hmm...povstání proti Lomikarovi (panstvu). Jo a ještě tady mám nějaký František Ladislav...to bude asi Lomikar" :DDD Kdo uhodne, k jakému dílu se poznámka vztahovala? ;))
Zuzka ovšem nezahálela...
já: "Takže počátky realismu můžeme sledovat v díle Němcové, Borovského a Nerudy."
Zuzka: "A Havlíčka."
já: "No však - Borovského."
Zuzka: *nechápe* "Ahaaaa - to je Havlíček Borovský"
já: "no....*rofl*"

Jinak poněkud nestíhám ze semináře z dějepisu...je půlka října a my jsme na začátku pravěku. S takovouhle nedojdem ani do středověku. Na to, aby  mi někdo pět minut pomocí kresby stylem - antilopa popoběhla, člověk popoběhl- vysvětloval lov anitlopy...to vážně ne. 

Co mě v poslední době šokovalo v pozitivním slova smyslu - Jan Kaplický je spoluautorem Centre George Pompidou v Paříži! Zase pro jednou jsem na někoho hrdá. O to víc mě zvedá ze židle, když někdo o jeho návrhu Národní knihovny mluví stylem, jako radní za ODS. Ok, nemusí se líbit každému. Ale za výraz "chrchel" by někdo vážně zasloužil *vidí rudě*.


Jinak, pokud byste mi chtěli udělat radost, klikněte na tenhle odkaz, opište kód, dejte vote. Děkuju :)) Jo a můžete to udělat každých 60 minut. :D

http://voteyourteam.com/vote.aspx?TeamID=171

8th-Oct-2007 01:04 pm(no subject)
Musím vám to říct, i když je to tedy tajemství...na Vánoce dostanu nejkrásnější župan na světě :)) Je chlupatej, růžovej, s hvězdičkama a krásně heboučkej a měkoučkej <3
Aneb v sobotu jsem byla s mámou nakupovat a skončilo to u županu, šedého trička Brodway, zimní vesty Brodway a černých kalhot Pietro Filipi (aneb zlatá Kleopatra aka jediný obchod, kde se tu dá nakupovat, viď Zuzi? ;)
Ne, to bych přehnala, naštěstí tu máme ještě knihkupectví :)
A odešla jsem jenom se třemi knížkami *tváří se nevinně*. No co, stejně mi byly zabaveny jako budoucí dárky. Stejně nemám čas číst. :/

Ve škole už jsem dneska zvládla test z němčiny na slovíčka typu die Polarnacht, die Sturmflut, der Deich a fráze jako "in anderen entfernen Weltgegenden" , "Massenkarambolagen auf der Autobahn verursachen" nebo "Spanien, Italien, Griechenland oder die Turkei locken mit mildem Badewetter, waehrend die lieben Verwandten in Hamburg oder Amsterdam frieren..." Dovolím si ponechat bez komentáře. Jenom mi to připomnělo pátek, kdy jsem byla na první opravdové hodině Přípravy na Zertifikat Deutsch a...poněkud mě to vyděsilo :DD
Taky se rozdával diktát, první diktát, který jsme psali od primy. Maximum bylo 17 chyb :DD Já jsem měla dvě a nejlepší diktát - tzn. jediná dvojka. Známky se ale nepočítají a v pondělí píšeme další, achjo.

Dneska už mě čeká jenom španělština a dějepisný seminář (s bonusovým testem) a pak (jak ráda bych řekla domů) na oční. Budu tam dlouho - protože mají vždycky tak hodinu skluz - a navíc mi budou rozkapávat oči. A zítra poznávačka z Asie *schovává se pod postel*.
Díky doktorovi taky nestihnu trénink.

Ale 19.11. jedu se Zuzankou do Olomouce na Chinaski. Hurá!! Už se moc moc těším :))
23rd-Sep-2007 07:53 pm - We´re already missing you

Chmm...takže jsme to obrečeli všichni.
A samozřejmě, že Tě budeme mít rádi i za deset let <3
"...I hope zhe next one I´m surrounded by LOVE...." *hopes too and sends a bit of love your way*

Haha, doufám, že si José odpočine, užije si rodiny, naučí se italsky nebo německy a neztloustne (to byla mimochodem roztomilá poznámka :))

A úplně nejlepší by to bylo takhle

http://fotbal.sport.cz/clanek/118368-anglie-si-preje-mourinha-k-reprezentaci.html


aneb Chelsea heroes back together
20th-Sep-2007 08:04 pm - nightmare coming true
"Fotbalový klub Chelsea a José Mourinho se dnes po vzájemné úmluvě dohodli na rozchodu." 

Co to má být? :´((((((((((((((((((((((((((((((((((
17th-Sep-2007 11:44 am - WTF???

http://www.krasobru.wz.cz/report271.htm


*snaží se to rozdýchat*


a ještě ten odpornej titulek...proboha....no hlavně, že to dopadlo tak, jak to dopadlo


*tep se vrací k normálu*

 
17th-Sep-2007 10:10 am - Být jako...

Být jako řeka, jež plyne
neslyšně uprostřed noci.
Nebát se v nočních tmách.
Zrcadlit hvězdy,
jsou-li na výšinách.
A když nebesa ztěžknou mraky,
jež jako řeka jsou,
i je zrcadlit bez hořkosti
v pokojných hlubinách.


Manuel Bandeira

11th-Sep-2007 05:24 pm - Překvapení! A po ránu :D

Když jsem dneska vstávala v 6 hodin do úplné tmy, protože dnes se konala moje první nultá hodina ve školním roce, vůbec se mi z peřin nechtělo. Ale vyplatilo se to. V autobuse jsem narazila na Helenku, kterou už jsem pěkných pár týdnů neviděla. Jenom mi v sobotu přišel pohled z Brazílie, konkrétně z Ria :) No řekněte, může být po ránu něco lepšího než neplánované objetí od nejlepší kamarádky? ♥

Ve škole to celkem šlo, i když bych tam tedy od 7,05 do 15,05 být opravdu nemusela. Ale nebyla žádná fyzika ani tělocvik, zato 2 angličtiny. A taky ZSV, které mě zatím letos opravdu baví. A máme tři hodiny týdně, hurá. V ZSV jsme se taky dozvěděli o soutěži - úkolem je vytvořit "antidiskriminační" plakát. Nám se Zuzkou se ten nápad líbí, ale týmy musí být čtyřčlenné...ale třeba Evinka nad tím uvažuje taky a taky by se jí líbila koláž - tak to třeba dáme ještě nějak dohromady.
Když už mluvím o Zuzance, tak měla dneska úžasný huňatý bílý  kožíšek svetr a vypadala jako lední medvídek. A ti jsou co? No kláfní ♥ :))

Zítra poťapkám zase na 7, ale je to první seminář z dějepisu, na který jsem se přehlásila ze SVS a docela už se těším. Doufám, že to panu profesorovi nebude vadit :) Maturovat bych ale radši chtěla ze ZSV, takže v oktávě to asi bude boj :/ Z volitelných předmětů jsem si dále vyvolila :)) konverzaci z angličtiny (překvapivě) a potom už mnohem překvapivěji přípravu na Zertifikat Deutsch. Tenhle školní rok bude asi pěkně nabitý...no snad se to nějak zvládne.

Mno prozatím se loučím a jdu si ze svého růžového plyšového pouzdra vybaveného ocáskem vytáhnout propisku a udělat si zápis z reakcí alkanů do sešitu s medvídkem Pů.

Infantilní? Já? Jak jste na to přišli? :DD30th-Jun-2007 05:14 pm - Prázdniny! :D
Poslední týden školy uběhl opravdu rychle.24th-Jun-2007 09:08 pm - Víkend

Před sebou mám poslední týden školy...aneb hurá a konečně :D

A víkend jsem si taky užila. V sobotu ráno se vrátila máma ze služební cesty (= školní zájezd do Rakouska a Německa) a dovezla mi mini čokoládky a capuccino a tričko...juu :)

Po lehce improvizovaném obědě jsem na sebe s tím, že je vedro, hodila tílko a minisukni a vydala se za Zuzankou. A samozřejmě, tohle skoro nic, co jsem měla na sobě mi mělo ještě několikrát promoknout *teď doma v suchu a teple se tomu ironicky směje*. První průtrž, a to myslím doslova. Do kavárny jsem došla promočená, v botách mi čvachtalo. Ale z druhé strany nic, co by kafe a posléze procházka na sluníčku do parku nespravily. Ano, do parku jsme po kavárně (a přes zmrzlinu) zamířily. Konala se tam nějaká akce nazvaná "Sportujte s námi". Výsledkem bylo pár stánků, pár atrakcí pro děti, pódium s různými vystoupeními a samozřejmě po každých 5 metrech stánek s klobásami a pivem. Oslava sportu par excelance. My jsme měly to štěstí, že zrovna vystupovala třináctiletá nadějná zpěvačka Sandra Bell. Že to slečně poněkud neladí jsem postřehla i já (a to je co říct). To by se možná dalo přehlédnout...to, že se celou dobu snažila předstírat, že je asi 25-letá sexbomba už hůř. Když se nám ke konci vystoupení dojemně svěřila - " Mou láskou je pop. Ale vždycky říkám, že nejsem ten, kdo by dělal jenom jeden žánr. Tahle písnička je úplně jiná než všechny moje ostatní písničky." a zapěla cosi, v čem se podezřele často objevoval patrně refrén: aha - ahaaha, bylo vymalováno. A taky nasmáno :))
Po cestě k laguně nás přepadla průtrž číslo dvě, před kterou jsme se schovaly...do ornitologické stanice...A poznaly jsme čápa černého a kolpíka a krutihlava :D
Když přestalo pršet, pokračovaly jsme k laguně...jenomže...největší průtrž nás ještě čekala. Promoklé a zmrzlé na kost jsme uvažovaly, jestli volat taxíka a snily o horké vaně. Počasí, které si s námi celý den zahrávalo, nás ale nakonec přeci jen odměnilo úžasným pohledem na ve slunci se třpytící provázky deště a dvojitou duhu!
A po příchodu domů opravdu následovala vytoužená vana s vanilkovo-malinovou vůni, hmm.

Já jsem si ale nedala pokoj a před osmou jsem zase vyrazila do víru dění (ano, pro naše město veelmi nadnesený výraz). Naštěstí už jsem nezmokla. Naopak jsem po hrozně dlouhé době někam vyrazila s Evičkou a bylo to moc fajn, chyběla mi. Daly jsme si palačinky a náladu nám lehce kazila jen "velmi příjemná" obsluha. 

Dneska se stal skorozázrak - asi po 4 měsících jsem někam vyrazila se svojí nejlepší kamarádkou, uf. Zašly jsme na kafe a koktejl, pak procházkou k ní domů, kde jsem dostala další, vlastnoručně vyrobený koktejl :) A nakonec jsme vyrazily do fitcentra a já jsem se taky konečně po dlouhé době pohla. A jsem na sebe náležitě pyšná :DD

Navíc zítra žádné povinnosti, škola do půl dvanácte (Shakespearův den, či co jsem to četla na nástěnce), poslední francouzština, knihovna...já se snad normálně těším na pondělí :))

A teď už běžím dočíst Paní Dallowayovou a možná ještě sesmolit dopis ;)

This page was loaded Aug 22nd 2019, 1:56 pm GMT.